آموزش ساخت گلدان های سیمانی

دو روش ساخت گلدان های بتن

اگر شما از دسته افرادی هستید که علافه زیادی به گل و گیاه دارید و همیشه برای کاشت گل های جدید به گلدان نیاز دارید به این پیشنهاد رونیتا توجه کنید ما برای  شماآموزش ساخت گلدان های سیمانی تهیه نموده ایم.شما میتوانید با کمترین هزینه برای خود گلدان های کوچک و بزرگ بسازید تا نیاز به خرید گلدان با هزینه سنگین نداشته باشید.ایده ساخت گلدان های بتنی به دو روش قابل انجام است. روش اول ساخت گلدان بتنی با ظرف های پلاستیکی و دیگری با استفاده از صفحه های چوبی.

آموزش ساخت گلدان های سیمانی

۱) ساخت گلدان بتنی با استفاده از ظرف های پلاستیکی

استفاده از ظرف های پلاستیکی یکبار مصرف، ساده تر و راحت تر از صفحه های چوبی است. به این دلیل که نیازی به ساخت آنها ندارید و میتوانید به راحتی آنهارا پیدا کنید. در ابتدا شما نیاز به دو ظرف پلاستیکی در اندازه های مختلف دارید، یکی بزرگ تر از دیگری. ظرف بزرگتر شکل ظاهری گلدان شما را میسازد. پس میتوانید از ظرف های طرح دار استفاده کنید. از بطری های چند لیتری آب یا هر چیز دیگری میتوانید استفاده کنید.

آموزش ساخت گلدان های سیمانی
آموزش ساخت گلدان های سیمانی

بعد از آن شما به کمی سیمان و آب برای آماده سازی بتن نیاز دارید. در یک ظرف پلاستیکی جدا مقداری سیمان بریزید و کم کم به آن آب اضافه کنید و با یک قاشق چوبی یا پلاستیکی هم بزنید تا ملات بتنی شما آماده شود.اگر بخواهید میتوانید از سیمان سفید هم استفاده کنید اما دقت کنید در آن صورت به ازای یک پیمانه سیمان سفید سه پیمانه شن نیز اضافه کنید و سپس با آب مخلوط کرده و ملات بتن را بسازید. دقت کنید که زیاد آب نریزید چون هرچه آب نسبت به سیمان کمتر باشد در زمان کمتری گلدان شما خشک میشود. پس از آماده شدن مقداری از آنرا در ظرف بزرگتر بریزید. سپس ظرف کوچکتر را درون ظرف بزرگ قرار دهید و کمی فشار دهید تا به بتن بچسبد اما نه به ته ظرف! و بعد بقیه بتن را بین دو ظرف بریزید تا فضای خالی کاملا پر شود.

چند ساعت صبر کنید تا بتن کاملا خشک می شود سپس با دقت ظرف را از بتن جدا کنید. به همین راحتی گلدان شما آماده است.

آموزش ساخت گلدان های سیمانی
آموزش ساخت گلدان های سیمانی

۲) ساخت گلدان بتنی با استفاده از صفحه های چوبی

روش دوم کمی خسته کننده تر از قبلی است اما محصول نهایی حرفه ای تر خواهد بود. اول از همه، باید قالب های چوبی مورد نیاز را تهیه کنید. می توانید خودتان آن را در خانه بسازید یا از کسی بخواهید آنرا برای شما آماده کند. دقت کنید یکی از آنها باید بزرگتر از یکی دیگر باشد و ضخامت صفحه های چوبی زیاد نباشد تا در پایان کار بتوانید آنهارا راحتتر جدا کنید.

How-To-Make-Concrete-Planters-Creative-DIY-Project-3

پس از آماده شد قالب چوبی و بتن مانند روش قبل ابتدا قالب بزرگتر را روی یک سفره نایلونی قرار دهید و مقداری از بتن را درون آن بریزید. سپس قالب کوچکتر را وسط آن قرار داده و کمی فشار دهید. حالا بقیه بتن را بین دو قالب چوبی بریزید تا کاملا فضا پر شود.

بعد از گذشت چند ساعت و خشک شدن کامل بتن قالب های چوبی را جدا کنید. از این روش میتوانید برای ساخت گلدان های بزرگ و یا حتی حوض آب استفاده کنید. همچنین میتوانبد با رنگ کردن ظاهر دلخواهتان را به آن بدهید.

How-To-Make-Concrete-Planters-Creative-DIY-Project-4

امیدوار از آموزش ساخت گلدان های سیمانی در رونیتا لذت برده باشید.

نویسنده مطلب: جسین داودیان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *