روش های جدید برای کباب کردن غذاهای دریایی

این بار در رونیتا برای شما کاربران عزیز روش های جدید برای کباب کردن غذاهای دریایی را تهیه نموده ایم که با استفاده از این روش های جدید غذا های کبابی دریایی خوشمزه ای را برای خود و خانواده تهیه نمایید.

با ما در رونیتا همراه باشید.

روش های جدید برای کباب کردن غذاهای دریایی
روش های جدید برای کباب کردن غذاهای دریایی

روش های جدید برای کباب کردن غذاهای دریایی

ماهی ها و غذاهای دریایی، اگر خوب پخته نشوند خیلی قابل خوردن نیستند، با اینکه بسیار مفید و سالم هستند. در ادامه در سایت رونیتا روش های کبابی کردن این نوع غذاها را طبق دستور یکی از حرفه ای ترین آشپزهای دنیا برای شما کاربران رونیتا تهیه نموده ایم:

روش کباب نمودن ماهی سالمون

این ماهی را با نمک، فلفل، رازیانه و گشنیز طعم دار نمایید. سپس رویش را رب انار بزنید. آنرا در گرمای متوسط-پایین، بالای یک تخته ی سدر که  داخل آب بوده، برای ده دقیقه بگذارید، دما را افزایش دهید و دو تا سه دقیقه صبر نمایید و سپس میل نمایید.

روش کباب کردن ماهی تون

تن یا تون ماهی از خانواده تون ماهیان است که گوشت صورتی یا مایل به قرمز دارد که به دلیل میزان زیاد میوگلوبین یا پروتئین حاوی آهن است. برای کبابی کردن ماهی تون بهتر است آنرا روی تخته سنگ نمک صورتی قرار دهید. تون را داخل مخلوط روغن زیتون، ریحان، لیمو، نمک دریا برای ده تا سی دقیقه بگذارید. سپس آنرا به آرامی برای ۳تا۴دقیقه گریل کنید. میتوانید این ماهی را با سبزی های مختلف و زیتون مصرف کنید.

روش کباب کردن اره ماهی

این ماهی را با نمک، فلفل و فلفل قرمز طعم دار کنید و کبابی کنید و به قسمتهای مختلف ببرید. میتوانید آنرا با گوجه ی تازه، ذرت کبابی و روغن زیتون مصرف کنید.

3-1

روش کباب کردن ماهی ماهی یا گالیت

درحالت ایده آل باید از برگ موز استفاده کنید. مایعی از ادویه و فلفل، مرکبات و میوه ای مثل انبه یا آناناس درست کنید. بعد روی ماهی نمک و فلفل بپاشید و داخل برگ بپیچید. آنرا در دمای متوسط برای ۷تا۱۰ دقیقه کبابی کنید.

روش کباب کردن ماهی سرخو

یک ماهی نیم تا یک و نیم کیلویی بگیرید و پولک هایش را تمیز کنید. ماهی را سه برش اریب در هر طرف بزنید و تکه های لیمو داخلش بگذارید. داخل ماهی را با ریحان، ترخون، پونه کوهی و جعفری پر کنید. بعد کل ماهی را با نمک، فلفل و عصاره ی لیمو طعم دار کرده و روغن زیتون بزنید. هر طرف ماهی را ۵دقیقه کبابی کنید.

4-2

روش کباب کردن میگو

روغن زیتون، پاپریکا، سیر، لیمو و سبزیجات را مخلوط کرده و میگو را داخل آنها قرار دهید، سپس با دمای بالا کبابی کنید. میتوانید میگو را با نمک روی سیخ های فلزی برای ۵تا ۷دقیقه کبابی کنید. بعد پوستش را بکنید و کمی سیر روی آن بریزید.

نویسنده مطلب: admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *